Naujiena

Naujiena

Tarptautinė mokslinė – praktinė konferencija „Teismo psichiatrijos, teismo psichologijos aktualijos 2020: smurto ir viktimologijos aspektai“

2020 09 17

    2020 m. rugsėjo 10-11 d., Vilniuje, įvyko tarptautinė mokslinė – praktinė konferencija „Teismo psichiatrijos, teismo psichologijos aktualijos 2020: smurto ir viktimologijos aspektai“ kurią organizavo Valstybinė teismo psichiatrijos tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos kartu su VšĮ Respublikine Vilniaus psichiatrijos ligonine ir Lietuvos psichiatrų asociacija.
  Valstybinė teismo psichiatrijos tarnyba nuo 2014 m. kasmet rengia tarptautines mokslines praktines teismo psichiatrijos, teismo psichologijos konferencijas. Šiais metais COVID-19 nesustabdė ir 7-osios Teismo psichiatrijos, teismo psichologijos aktualijų konferencijos. COVID-19 viruso sukeltų nepatogumų kontekste, dėka renginių organizatorių „Eventas“, konferencijos svečiai iš užsienio turėjo galimybę pranešimus skaityti nuotoliniu būdu. 
Konferencijoje buvo išklausyta 18 pranešimų, kuriais buvo siekiama aptarti aktualius teismo psichiatrijai smurtinio elgesio bei nukentėjusių asmenų sveikatos sutrikdymo įvertinimo klausimus. Pranešimus skaitė konferencijos svečiai iš užsienio – Rostoko universiteto teismo psichiatrijos katedros vadovė Medicinos centro Teismo psichiatrijos klinikos ir poliklinikos direktorė, Rostoko universiteto profesorė dr. Birgit Völlm, Pasaulio psichiatrų asociacijos Teismo psichiatrijos sekcijos narys, Oksfordo universiteto profesorius dr. Seena Fazel, Baltarusijos valstybinio universiteto profesorius med. dr. Sergey Igumnov, Rygos psichiatrijos ir priklausomybių centro psichologas ekspertas Raitis Eglītis, Viljandi ligoninės psichiatrė Marina Cojocaru, Baltarusijos Respublikos Valstybinio teismo ekspertizių komiteto Teismo psichiatrijos departamento vyriausioji teismo psichologė Liudmila Mun.
   Taip pat buvo perskaityti Pasaulio psichiatrų asociacijos Teismo psichiatrijos sekcijos prezidentės dr. Nicoletos Lucios Tataru bei Rygos psichiatrijos ir priklausomybių centro eksperčių dr. Ingridos Ceros ir dr. Aleksandros Konevninos pranešimai.
   Pranešimus taip pat skaitė svečiai iš Lietuvos – Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės direktorius profesorius med. dr. Arūnas Germanavičius, gydytojas psichiatras Vilius Butrimas, Paramos vaikams centro psichologė Ieva Daniūnaitė. Visą eilę pranešimų parengė Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie SAM ekspertai.
  Konferencijos metu buvo aptarta smurto paplitimo problema, dideli skaičiai smurtinių nusikaltimų artimoje aplinkoje bei dėl smurto patirtos nukentėjusiųjų asmenų – tiek suaugusiųjų, tiek ir nepilnamečių – sveikatos sutrikdymo pasekmės. Konferencijos metu, aptariant smurto pasireiškimo problemas ir jo pasekmes, neišvengiamai išryškėjo smurto prevencijos aktualumas. Konferencijoje buvo perskaityta parengta Rezoliucija, skirta smurto prevencijos klausimams.
   Rezoliucijoje konstatuota, kad tiek psichikos sveikatos priežiūros specialistai, tiek visa visuomenė turėtų būti atviri priimdami iššūkius, susijusius su smurto prevencija, ir turėtų tai vykdyti atsižvelgdami į egzistuojančias psichikos ir visuomenės sveikatos vertybes, praktiką ir turimus mokslinius įrodymus.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-09-17 13:19