Naujiena

Naujiena

2024 m. birželio 6-7 dienomis Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie SAM teismo psichiatrai ekspertai dalyvavo 34-ame Šiaurės psichiatrijos kongrese, Rygoje

2024 06 12

VTPT teismo psichiatrai ekspertai – Vaiva Martinkienė, Sigitas Simanauskas ir Sandrina Šakavičienė turėjo galimybę išklausyti žymių psichiatrų – buvusio Pasaulio psichiatrų asociacijos prezidento prof. Norman Sartorius, dabartinės PPA prezidentės Danuta Wasserman ir kitų Šiaurės šalių psichiatrų pranešimus.

Prof. N. Sartorius pranešime ,,Medicinos ir psichiatrijos ateitis“ akcentavo laukiančius pokyčius, susijusius su naujų technologijų panaudojimu, bei pabrėžė būtinumą išlaikyti empatijos ir žmogiškojo ryšio svarbą medicinoje ir ypač psichiatrijoje, pažymėjo medikų perdegimo sindromo grėsmes, akcentavo tęstinio mokymosi būtinumą ir fragmentacijos medicinoje bei psichiatrijoje pavojų, akcentavo, kad mutimorbidiškumas tampa kasdienybe, todėl ir psichiatrams būtinos plačios žinios bei gebėjimas matyti pacientą kaip visumą.

PPA prezidentė prof. D. Wasserman perskaitė pranešimą apie suicidų prevenciją, Latvijos Psichiatrų asociacijos prezidentas prof. Maris Taube moderavo simpoziumą, skirtą kognityvinių sutrikimų, sergant šizofrenija, temai.
Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidentė Ramunė Mazaliauskienė perskaitė eilę pranešimų apie Lietuvos psichiatrijos aktualijas. Kongrese buvo perskaityti pranešimai, apimantys tokias svarbias temas kaip suicidas ir depresija, hiperaktyvumo ir dėmesio trūkumo sindromo gydymo metu kylantys psichozės epizodai bei etikos klausimai psichiatrijoje.

Rygos narkologijos ir psichiatrijos centro teismo psichiatrė ekspertė  dr. Aleksandra Konevnina su kolegomis A. Apsite, I. Cera ir J. Buss pristatė parengtą stendinį pranešimą, skirtą Latvijos teismo psichiatrų ekspertų darbo analizei, kuriame pateikė duomenis apie 14 Latvijoje dirbančių teismo psichiatrų ekspertų darbo apimtį ir pobūdį, apžvelgdama istorinę raidą. Pranešime nurodyta, kad per paskutinius 7 metus buvo paruošti tik 4 nauji teismo psichiatrai ekspertai, jų parengimas tęsiasi 2 metus. Per metus atliekama 78 proc. baudžiamųjų bylų ekspertizių, 18 proc. civilinio veiksnumo vertinimo ekspertizių ir 4 proc. kitokių civilinių ekspertizių. Atliktose baudžiamųjų bylų ekspertizėse 16 proc. tiriamųjų  nustatyti nepakaltinamumo ar riboto pakaltinamumo požymiai, daugumai jų rekomenduotas ambulatorinis priverstinis gydymas – 58 proc. atvejų.

Dalyvavimas kongrese buvo naudingas, sudarė galimybę išklausyti pranešimus aktualiais klausimais bei tiesiogiai pabendrauti su kolegomis Latvijos teismo psichiatrais.

Parengė: Respublikinio teismo psichiatrijos skyriaus teismo psichiatrė ekspertė Vaiva Martinkienė


Paskutinį kartą redaguota: 2024-06-12 14:11